Name Olama Jahate Pardakhtan Be Khanevdeh-Thaqalain_IR

 

متن نامه به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

از حدود صد سال پیش تا امروز، دشمن بشریّت، یعنی صهیونیسم و جریان سرمایه‌داری بین‌المللی، تصمیم گرفته‌اند نظام خانواده را از بین ببرند. هرچند در بعضی نقاط موفقیت‌هایی به دست آوردند، اما در کشورهایی چون ایران اسلامی به موفقیت نرسیدند، با این حال آنان دست از تلاش برنداشته‌اند و امروز بیش از گذشته میهن عزیز ما، هدف بمباران دشمنان قرار گرفته است. رواج شهوات و از بین رفتن حیا و عفّت؛ سخت شدن شرایط ازدواج برای جوانان؛ ترویج فرهنگ فرزند کمتر زندگی بهتر؛ و رواج یافتن ازدواج سفید که سیاه‌ترین اتفاق در این زمینه است؛ همه‌ در راستای نابودی این سنّت الهی است.

 

اما در این بین هیئت که سرچشمه تسری ولایت اهل‌بیت علیهم‌ السّلام در جامعه و از اصلی‌ترین حلقه‌های اتصال مردم به آستان ربوبیت هستند؛ همواره از مهم‌ترین عوامل ناکارآمدی نقشه‌های دشمن در طول تاریخ تشیع بوده‌‌اند. آنان که هماره از جبهه‌های دفاع مقدس تا سنگرهای دفاع از حرم و در خاک‌ریزهای خدمات اجتماعی در خط مقدّم حضور داشته‌اند، امروز که مبارزه به میدان خانواده کشیده شده است روا نیست این نهاد اصیل جامعه شیعی، از توجه به این مهم چشم فروبندد و در راه دفاع از آن، از همّت و حمیّت خویش فروگذار نماید.

 

هیئت همواره بر مدار اهل‌ بیت عصمت و طهارت علیهم‌ السّلام دائر بوده‌اند و نه تنها واژه «اهل‌بیت» به معنای «خانواده» است، بلکه به استناد روایات تاریخی، از آغاز بعثت پیامبر صلّی‌ الله‌ علیه‌ و آله تا قیام عاشورا و پس از آن، نهاد خانواده نقشی تعیین کننده در شکل‌گیری این اتفاقات داشته است و بدون شک تحقق ظهور نیز نسبتی وثیق با تبلور خانواده‌هایی به رنگ اهل‌ بیت علیهم‌ السّلام خواهد داشت.

 

این دغدغه، جمعی از خادمان آستان اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌ السّلام را بر آن داشت تا در آستانه‌ی محرّم حسینی، که نماد عزت و عظمت اسلام است، با دعوت از عموم هیئت سراسر کشور، بسم‌الله‌ بگوییم و سرآغازی باشیم بر جهادی بی‌پایان در سنگر حفظ و تحکیم ارزش‌های والای نهاد خانواده.

 

بدین وسیله از تمام کسانی که در عرصه‌ هیئت نقش‌آفرینی می‌کنند، دعوت می‌کنیم به صف این مبارزه بپیوندند تا بتوانیم در کنار یکدیگر، برای حفظ و رشد انقلاب و نظام اسلامی که زمینه‌ساز حکومت جهانی حضرت بقیه الله‌ الاعظم عجّل‌ الله‌ تعالی‌ فرجه خواهد بود، قدم برداریم. سخنرانان با تبیین اهمیت موضوع خانواده و شرح و بسط زوایا و جوانب آن؛ شاعران با پردازش هنرمندانه مدایح و مراثی اهل‌بیت علیهم‌ السّلام از زاویه نگاه خانواده؛ مداحان با رصد و گزینش فرازهای مرتبط با خانواده از تاریخ و سیره اهل‌ بیت علیهم‌ السّلام و انتخاب اشعار متناسب؛ و مدیران و متولیان نیز با توجه به کمّ و کیف برگزاری جلسات و فراهم آوردن زمینه حضور خانوادگی مخاطبان در هیئت، در این جریان‌سازی ارزشمند سهیم شوند و با تبدیل هیئت به سنگری برای حفاظت و صیانت از کیان خانواده یک‌بار دیگر، پشت دشمنِ محکوم به شکست را با خاک مذلت آشنا کنند.

 

در پایان لازم به ذکر است مسئله خانواده از جنس مسائل فرهنگی است و بدون تردید با فعالیت‌های موقت و کوتاه‌مدّت نتیجه چشم‌گیری حاصل نخواهد شد. موفقیت در این صحنه نیازمند صبر و تلاش مداوم است، اما شروع مبارزه خود گام بزرگی برای دست یافتن به فتح و نصر در این عرصه خواهد بود.

 ان‌شاء‌الله